29 березня 2018 р.

Цьогоріч Вербна неділя припадає на 1 квітня. 



Християни відзначають Вербну неділю вже 11 століть. Історія походження цього свята описана в Біблії. Напередодні Ісус Христос воскресив померлого Лазаря у Віфанії, і звістка про це чудо розлетілася по всіх сусідніх містах. Відтак, коли Ісус вирішив відвідати Єрусалим, місцеві жителі, знаючи про дива Спасителя, зустрічали його зеленими пальмовими гілками та вітальними вигуками: “Осанна!” (“Врятуй нас”).

Месія в’їжджав у Святе місто верхи на віслюку, здійснюючи пророцтво Захарії. При цьому багато людей навіть стелили йому під ноги власний одяг, щоб отримати благословення Спасителя. Уже через тиждень ті самі люди кричали “Розіпни його…”.І досі християни вшановують чудо Ісуса, як і дві тисячі років тому. Цей день отримав назву Вхід Господній в Єрусалим, а в народі його стало прийнято називати Вербною неділею, адже святкування регулярно припадає на 7-й день тижня. Католики називають це свято Пальмовою неділею. Чому саме неділя вербна? Усе дуже просто: у наших широтах пальми не ростуть, тому слов’яни обрали для себе символічне дерево – вербу, яка розпускається однією з перших і вже зеленіє до цього дня.Під час церковної служби українці освячують гілочки верби, а опісля приносять їх у дім і ставлять біля ікони. Цілий рік вони охоронятимуть сім’ю від нещасть, адже освячена верба має цілющу силу, здатну позбавити людей і тварин від хвороб, а оселю – від пожеж і природних лих.
Ще одна дуже популярна традиція в Україні: бити один одного гілками освяченої верби і примовляти “Не я б’ю, верба б’є, від нині за тиждень буде Великдень!”. Таким чином українці вітають один одного зі святом та бажають здоров’я і благополуччя в родині. А щоб жодна хвороба до вас не причепилася – радять з’їсти 9 бруньок верби.  Вербна неділя – це сімейне свято, тому його краще провести з рідними.


Немає коментарів:

Дописати коментар